Pomysły

nagrodzone pomysly


powrót

Oświetlenie schodów - POMYSŁ MIESIĄCA GRUDZIEŃ!

Oddane głosy 625

Korzyść

Komfort użytkowania, zwłaszcza, gdy w domu są małe dzieci i osoby starsze.
Oświetlenie schodów - POMYSŁ MIESIĄCA GRUDZIEŃ!Opis

Warto pomyśleć o oświetleniu schodów. Można zastosować światło górne z włącznikiem na górze i na dole, jednak obecnie jednym z ciekawszych rozwiązań jest oświetlenie LED z boku każdego stopnia, z czujkami zamontowanymi na górze i na dole. Czujka można ustawić tak, by włączała światła, gdy ktoś zbliży się do schodów oraz wyłączy ją po określonym czasie.

Koszt

Szacunkowo ok. 1000 zł

Antybakteryjna rura do rekuperatora - POMYSŁ MIESIĄCA LISTOPAD!

Oddane głosy 567

Korzyść

Nie wymagają corocznego odgrzybiania.
Antybakteryjna rura do rekuperatora - POMYSŁ MIESIĄCA LISTOPAD!Opis

Kolektor gruntowy ułożony z rur (niebieskie na zdjęciu), wykonanymi z tworzywa powleczonego wewnątrz związkami srebra. Mają one właściwości grzybo- i bakteriobójcze i w odróżnieniu do zwykłych rur PCV czy stalowych nie wymagają corocznego odgrzybiania.

Koszt

zwykłe rury kanalizacyjne od 18zł/mb, natomiast instalacja kolektora ( robocizna plus materiały) to ok.130zł/mb. Do obydwu opcji należy dodać cenę pracy koparki: maszynogodzina to ok. 100zł.

Drzwi przesuwne w pomieszczeniu - POMYSŁ MIESIĄCA PAŹDZIERNIK!

Oddane głosy 628

Korzyść

Świetnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach czy też korytarzach, gdzie skrzydło drzwi tradycyjnych może kolidować z otoczeniem po otworzeniu drzwi. Wygodne również dla osób mających problemy z otwieraniem drzwi przy pomocy tradycyjnych klamek, bądź poruszających się na wózku - więcej powierzchni do manewrowania.
Drzwi przesuwne w pomieszczeniu - POMYSŁ MIESIĄCA PAŹDZIERNIK!Opis

Drzwi takie można montować na dwa sposoby: w ścianie bądź na ścianie. Mogą być przesuwane na niewielkich kółeczkach umocowanych na spodzie drzwi lub też na szynie - prowadnicy. Oba te sposoby charakteryzują się bardzo łatwym otwieraniem, zajmują niewspółmiernie mniej miejsca w porównaniu z tradycyjnymi drzwiami i są ciekawym elementem wystroju wnętrz.

Koszt

od 400zł netto.

Elewacja z łupka - POMYSŁ MIESIĄCA WRZESIEŃ!

Oddane głosy 667

Korzyść

Bardzo ciekawa elewacja, produkt relatywnie tani.
Elewacja z łupka - POMYSŁ MIESIĄCA WRZESIEŃ!Opis

Projektując nasz dom wiedzieliśmy, że chcemy, aby nasz dom był wyjątkowy, również biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny. Nasze pierwsze skojarzenia były skierowane w stronę elewacji drewnianej, ale nasz architekt zaproponował elewację łupka. Był to strzał w dziesiątkę. Jest to dachówka z łupka, która układana jest dokładnie tak samo, jak na dachu.

Koszt

W porównaniu z elewacją klinkierową bądź drewnianą - oszczędność 50-100 zł/m2;

Okna na pilota - POMYSŁ MIESIĄCA LIPIEC!

Oddane głosy 409

Korzyść

Możliwość zdalnego otwierania i zamykania okna, możliwość sterowania za pomocą pilota. Rozwiązanie szczególnie przydatne do domów w których okna są umieszczone bardzo wysoko, rozwiązanie idealne dla osób niepełnosprawnych.
Okna na pilota - POMYSŁ MIESIĄCA LIPIEC!Opis

Sterowanie na pilota daje duży komfort w użytkowaniu, szczególnie w pomieszczeniach typu sypialnia, pokój wypoczynkowy. Ważnym atutem tego rozwiązania jest również to, że okna tego typu wyposażone są w czujniki deszczu. W czasie pojawienia się opadów automatycznie uruchamia się funkcja zamykania skrzydła okiennego.

Koszt

od 1500 zł - cena zależy od rozmiaru okna, dodatkowych funkcji (np. sterowanych rolet)

Zielone płoty - POMYSŁ MIESIĄCA CZERWIEC!

Oddane głosy 666

Korzyść

Tłumią hałas, są filtrem dla kurzu i zanieczyszczeń, bardzo ekologiczne, miłe dla oka, ciekawe.
Zielone płoty - POMYSŁ MIESIĄCA CZERWIEC!Opis

Zamiast tradycyjnych drewnianych bądź murowanych czy też żeliwnych warto płot po prostu posadzić. W zależności od naszych wymagań mamy do wyboru krzewy zimozielone, które osłonią nas przez cały rok, oraz sezonowe. Zimozielone to np. tuja czy laurowiśnia wschodnia. Rośliny sezonowe to np. ligustr - świetnie poddaje się formowaniu. Pięknie również wyglądają żywopłoty z buka czy grabu. Wybór jest duży, a jego zawężenie opiera się na warunkach środowiskowych.

Koszt

w zależności od nasadzeń, ale już od 90zł/10mb.

Posadzka wybrukowana w garażu - POMYSŁ MIESIĄCA MAJ, PÓŁROCZA ORAZ ROKU 2011!

Oddane głosy 642

Korzyść

  • łatwiejsze utrzymanie w czystości
  • niższy koszt wykonania

Posadzka wybrukowana w garażu - POMYSŁ MIESIĄCA MAJ, PÓŁROCZA ORAZ ROKU 2011!Opis

Zamiast tradycyjnej posadzki garaż można wybrukować kostką, taką jaką stosuje się na podjeździe lub na chodnikach. Uzyskamy ciekawy efekt wizualny a także łatwiej będzie zachować w czystości garaż, gdyż wystarczy kostkę spłukać bieżącą wodą, której nadmiar wsiąknie w spoiny. Należy jednak pamiętać o tym, aby pominąć izolację poziomą, która utrudniałaby odprowadzenie wody z garażu.

Koszt

Oszczędność kosztów:
szacunkowo 10÷15 zł/m2

Co na podłogę przed kominkiem? - POMYSŁ MIESIĄCA KWIECIEŃ!

Oddane głosy 579

Korzyść

Łatwe do utrzymania, możliwość wyniesienia płyty na czas nie używania, ciekawy element dekoracyjny
Co na podłogę przed kominkiem? - POMYSŁ MIESIĄCA KWIECIEŃ!Opis

Mając nowoczesne wnętrze oraz minimalistyczny w formie kominek, stanęłam przed trudnym zadaniem wybrania elementu chroniącego naszą drewnianą podłogę. Nie chciałam tradycyjnych kafelek, które nijak pasowałyby do naszego wnętrza. Zainteresowałam się płytą szklaną. Szkło takie jest hartowane, o grubości w zależności od potrzeb. Kształt oraz forma również może być dostosowane do naszego indywidualnego pomysłu, cena wówczas rośnie w zależności od skomplikowania formy.

Koszt

Koszt: od 750zł, różne kolory

Zamiast rynien - POMYSŁ MIESIĄCA MARZEC!

Oddane głosy 533

Korzyść

Efekt dekoracyjny
Zamiast rynien - POMYSŁ MIESIĄCA MARZEC!Opis

Bardzo spodobał mi się pomysł zastosowania łańcuchów, zamiast tradycyjnych rur spustowych. W zależności od połaci dachowej, z której zbierana jest deszczówka, można zastosować jeden łańcuch bądź ich pęk. Takie rozwiązanie może się świetnie sprawdzić przy wejściu frontowym, wówczas będzie to również bardzo ciekawy element dekoracyjny. Ponieważ temat ten jest coraz bardziej rozpowszechniony w Polsce, można zakupić ciekawe, dekoracyjne łańcuchy i zaprosić osobę do profesjonalnego zamontowania.

Koszt

od 700 zł/2.5mb klasyczne do 1300zł/2.5mb dekoracyjne

Kosz na bieliznę pod pralką - POMYSŁ MIESIĄCA LUTY!

Oddane głosy 774

Korzyść

Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na swobodne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Szczególnie polecam do małych łazienek, w których wstawienie kolejnego elementu jakim jest kosz na brudną bieliznę nie zawsze jest możliwe.
Kosz na bieliznę pod pralką - POMYSŁ MIESIĄCA LUTY!Opis

Kosz zrobiony jest ze zwykłej płyty meblowej w formie szuflady. Szuflada jest na kółkach co daje możliwość wyjechania z nią w zupełnie dowolne miejsce. Pralka postawiona jest na konstrukcji meblowej. Dla bezpieczeństwa można ją zablokować listwą z przodu, aby nie wyjechała przy wirowaniu. Można również boki obłożyć guma lub pianką aby przy wirowaniu nie pukała w konstrukcję.

Koszt

około 100 zł

Bezprogowe wyjście na taras - POMYSŁ MIESIĄCA STYCZEŃ!

Oddane głosy 557

Korzyść

Wygodniejsze dla małych dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.
Bezprogowe wyjście na taras - POMYSŁ MIESIĄCA STYCZEŃ!Opis

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest bezprogowe wyjście na taras czy balkon. Do tego rozwiązania stosowane są drzwi, których elementy są montowane tak, aby jak najmniej wystawały ponad powierzchnię posadzki. Dzięki temu rozwiązaniu pozbywamy się bariery, którą może być próg. Dodatkowo można zastosować kratki odpływowe przed wejściem do budynku. Zbiorą one nadmiar wód opadowych a także można na nich oczyścić obuwie.

Koszt

Szacunkowy koszt:
Tyle co okno balkonowe + dopłata za okno przesuwane - ok. 1000 zł
Koszt czyszczenia kanału odpływowego - ok. 30 zł/mb.

przejdź do góry