Pomysły

nagrodzone pomysly


powrót

Co na podłogę przed kominkiem? - POMYSŁ MIESIĄCA KWIECIEŃ!

Oddane głosy 579

Korzyść

Łatwe do utrzymania, możliwość wyniesienia płyty na czas nie używania, ciekawy element dekoracyjny
Co na podłogę przed kominkiem? - POMYSŁ MIESIĄCA KWIECIEŃ!Opis

Mając nowoczesne wnętrze oraz minimalistyczny w formie kominek, stanęłam przed trudnym zadaniem wybrania elementu chroniącego naszą drewnianą podłogę. Nie chciałam tradycyjnych kafelek, które nijak pasowałyby do naszego wnętrza. Zainteresowałam się płytą szklaną. Szkło takie jest hartowane, o grubości w zależności od potrzeb. Kształt oraz forma również może być dostosowane do naszego indywidualnego pomysłu, cena wówczas rośnie w zależności od skomplikowania formy.

Koszt

Koszt: od 750zł, różne kolory

Zamiast rynien - POMYSŁ MIESIĄCA MARZEC!

Oddane głosy 533

Korzyść

Efekt dekoracyjny
Zamiast rynien - POMYSŁ MIESIĄCA MARZEC!Opis

Bardzo spodobał mi się pomysł zastosowania łańcuchów, zamiast tradycyjnych rur spustowych. W zależności od połaci dachowej, z której zbierana jest deszczówka, można zastosować jeden łańcuch bądź ich pęk. Takie rozwiązanie może się świetnie sprawdzić przy wejściu frontowym, wówczas będzie to również bardzo ciekawy element dekoracyjny. Ponieważ temat ten jest coraz bardziej rozpowszechniony w Polsce, można zakupić ciekawe, dekoracyjne łańcuchy i zaprosić osobę do profesjonalnego zamontowania.

Koszt

od 700 zł/2.5mb klasyczne do 1300zł/2.5mb dekoracyjne

Kosz na bieliznę pod pralką - POMYSŁ MIESIĄCA LUTY!

Oddane głosy 774

Korzyść

Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na swobodne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Szczególnie polecam do małych łazienek, w których wstawienie kolejnego elementu jakim jest kosz na brudną bieliznę nie zawsze jest możliwe.
Kosz na bieliznę pod pralką - POMYSŁ MIESIĄCA LUTY!Opis

Kosz zrobiony jest ze zwykłej płyty meblowej w formie szuflady. Szuflada jest na kółkach co daje możliwość wyjechania z nią w zupełnie dowolne miejsce. Pralka postawiona jest na konstrukcji meblowej. Dla bezpieczeństwa można ją zablokować listwą z przodu, aby nie wyjechała przy wirowaniu. Można również boki obłożyć guma lub pianką aby przy wirowaniu nie pukała w konstrukcję.

Koszt

około 100 zł

Bezprogowe wyjście na taras - POMYSŁ MIESIĄCA STYCZEŃ!

Oddane głosy 557

Korzyść

Wygodniejsze dla małych dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.
Bezprogowe wyjście na taras - POMYSŁ MIESIĄCA STYCZEŃ!Opis

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest bezprogowe wyjście na taras czy balkon. Do tego rozwiązania stosowane są drzwi, których elementy są montowane tak, aby jak najmniej wystawały ponad powierzchnię posadzki. Dzięki temu rozwiązaniu pozbywamy się bariery, którą może być próg. Dodatkowo można zastosować kratki odpływowe przed wejściem do budynku. Zbiorą one nadmiar wód opadowych a także można na nich oczyścić obuwie.

Koszt

Szacunkowy koszt:
Tyle co okno balkonowe + dopłata za okno przesuwane - ok. 1000 zł
Koszt czyszczenia kanału odpływowego - ok. 30 zł/mb.

przejdź do góry