Pomysły

giełda pomysłów


powrót

Co jeśli nie mogę mieć tradycyjnego kominka?


podoba mi sie ten pomysł
Oddane głosy 408

Korzyść

Wspaniała atmosfera kominkowego płomienia bez konieczności budowy komina oraz bez bałaganu, który jest przy tradycyjnym ogniu.
Co jeśli nie mogę mieć tradycyjnego kominka?Opis

Własny kominek był dla nas przysłowiową "kropką nad ". Marzenia te rozwiały szybko dodatkowe koszty, które wiązały się z wprowadzeniem zmian do zatwierdzonego przez nas projektu, a przede wszystkim samą budową. Dodatkowo rozpościerały się przed nami czarne scenariusze z brudnymi ścianami, etc. Wówczas natknęłam się na temat biokominków. Po wnikliwej internetowej edukacji postanowiłam taki zamieścić. Konstrukcja biokominka pozwala na montaż wewnątrz pomieszczeń posiadających zwykły system wentylacji. Kominek taki daje nie tylko żywy płomień, ale również dociepla pomieszczenie. Dodatkowo niektóre mają wmontowane nawilżacze, do których można np. wlać olejki eteryczne - przepiękny zapach wówczas będzie roznosił się po całym domu.

W takim kominku palimy bezwonny biopłyn, który w żaden sposób nie jest szkodliwy dla środowiska oraz dla zdrowia człowieka.

Podsumowując:
- plusy: nie potrzebny jest komin spalinowy, brak sadzy oraz pyłu, nie trzeba składować drewna, nawilża powietrze, można dodać olejki zapachowe
- minusy: biopaliwo jest nadal dość kosztowne, ogrzeje jedynie pomieszczenie, a nie cały dom

Koszt

Dobry biokominek kosztuje od 3000zł

Pytanie do fachowca


Zgoda na przetwarzanie danych osobowychInfolinia: 801 02 22 07
przejdź do góry