Oferta

karty produktów


powrót
Przepis na sukces
czyli umowy architektoniczno-budowlane

Sposób przygotowania umowy, jak i jej zawarcie można porównać do przyrządzania potrawy. Wykonujemy ją albo tradycyjnie, zgodnie z przepisem – albo indywidualnie, według własnych przekonań, upodobań, dodając takie elementy, na jakie mamy ochotę. Pierwszy sposób – w porównaniu do drugiego, który nie zawsze przynosi oczekiwane efekty – daje więcej spokoju i bezpieczeństwa.
Warto pamiętać, że dobrze zawarta umowa jest podstawą sukcesu, tworzy ład w zachowaniach stron, a przede wszystkim przynosi obopólne korzyści. Dodatkowo wywołuje wiele istotnych następstw o charakterach: organizacyjnym i ekonomicznym, z którymi strony muszą się liczyć.


"Przyrządzanie" umowy -
krok po kroku, jak w kuchni
 

Na początku należy ustalić, co mamy zamiar ugotować, czyli określić najlepsze dla nas rozwiązanie. Następnie powinniśmy wybrać odpowiednie składniki, czyli zadbać o to, by wszelkie zapisy były właściwie dobrane – w sposób jasny i precyzyjny – tak, abyśmy nie mieli wątpliwości czego umowa dotyczy i czy wszystkie jej "składniki" wprowadzone sa w odpowiedniej ilości i prawidłowej kolejności.

 

Kolejny krok to wybór sposobu przygotowania naszej potrawy – tekst umowy możemy zaczerpnąć z odpowiedniego źródła, spisać indywidualnie lub też zmodyfikować – korzystając z różnych wzorców – tak, aby w rezultacie umowa zawierała to, na czym stronom zależy. Ważny jest także sposób wykonania – jeśli nie jesteśmy czegokolwiek pewni, lepiej posiłkować się przepisem, czy też poradzić się kogoś bardziej doświadczonego.

 

Przyrządzenie odpowiedniej potrawy wymaga także adekwatnej ilości czasu – warto zmieścić się w porze obiadowej, czyli ustalić takie terminy, które pozwolą nam cieszyć się wykonaniem w zakładanym dla nas czasie. Na koniec zostaje już tylko konsumpcja – dobrze przygotowana umowa dała pozytywny efekt i gwarancję – przedmiot umowy został wykonany właściwie, możemy delektować się naszym sukcesem.

Doradztwo i przygotowanie wzorów umów

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i pasję, z przyjemnością doradzimy i dobierzemy odpowiednie wzory umów i dokumentów pomocniczych

  • podczas rozmowy poznamy indywidualne potrzeby i oczekiwania
  • opracujemy indywidualny zestaw wzorów, bądź optymalnie uzupełnimy wybrane dokumenty
  • doradzimy jakie formy współpracy będą najbezpieczniejsze
  • zaproponujemy korzystne zmiany i alternatywne rozwiązania, jeśli wybory zostały już dokonane
  • wesprzemy przy pokonywaniu wszelkich formalności
  • na każdym etapie będziemy gotowi, aby służyć poradą i pomocą...
613 kB
przejdź do góry