Oferta

karty produktów


powrót
Gra w szachy,
czyli indywidualny scenariusz budowy

Budowa domu to jeden ciągły proces, a jednocześnie mnóstwo odrębnych etapów. Sprzeczność? Wcale nie. Budowa domu jest jednym i drugim – poważnym przedsięwzięciem, w którym poszczególne etapy są od siebie bardzo mocno zależne. Każdy wcześniejszy wpływa na kolejne, a ich suma tworzy ciągły proces. Jeśli, niczym wytrawni szachiści, potrafimy je dokładnie przewidzieć, wybudujemy dom bezpiecznie, spokojnie i oszczędnie.


Nie musisz mieszkać na budowie -
protokół odbioru etapu
 

Protokół odbioru poza podstawowymi informacjami, takimi jak data rozpoczęcia i zakończenia prac na danym etapie, zawiera informacje o jakości pracy wykonawcy, informacje o problemach wraz z propozycjami rozwiązań. Protokół odbioru stanowi zbiór wszelkich istotnych kwestii, które mają wpływ na dalszy przebieg prac. Jest również dokumentem informującym kto powinien być obecny przy odbiorze (Inwestor, doradca, kierownik budowy, inspektor). Dzięki temu Inwestor zawsze będą pojawiać się na placu budowy wtedy, gdy będzie to rzeczywiście konieczne.

Nieprzewidziana sytuacja. Dla nas czegoś takiego nie ma -
protokół odrzucenia etapu
 

Dokument ten pozwala na zachowanie porządku i uniknięcie chaosu po tym, jak coś na placu budowy pójdzie nie tak. Protokół jest w praktyce gwarancją, że nie dojdzie do przestojów w pracy i każdy uczestnik inwestycji będzie wiedział co robić, by zminimalizować konsekwencje odrzucenia etapu.
Musi więc zawierać spis zastrzeżeń, przyczyn, wyjaśnień oraz wytyczne dla osób związanych z budową – m.in.: terminy dodatkowych wizyt na miejscu inwestycji, które mają zapobiec powieleniu pomyłki oraz planowany termin zakończenia poprawek.

"Akurat przejeżdżałem obok..." -
notatka ze spotkania
 

Aby wszelkie decyzje, podjęte podczas „nieplanowanych” spotkań miały moc sprawczą, a jednocześnie wyeliminowały zbędne nieporozumienia, sporządza się oficjalne notatki. Notatka ze spotkania to także podpowiedź dla uczestników rozmowy, na co należy zwrócić uwagę. Dzięki niej uczestnicy dyskusji na piśmie potwierdzą ustalone czynności, terminy ale także odpowiedzialność za konkretne działania. Notatka będzie też przydatna podczas rozliczeń – to w niej powinny znaleźć się wszystkie argumenty za przekroczeniem bądź obniżeniem przyjętego budżetu.

Scenariusz budowy

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i pasję, z przyjemnością przeprowadzimy wszelkie czynności związane z przygotowaniem scenariusza budowy:

  • podczas rozmowy poznamy indywidualne potrzeby i oczekiwania co do domu,
  • uwzględnimy możliwości finansowe i sugerowane terminy,
  • doradzimy i zaplanujemy kto i kiedy powinien pojawić sie na placy budowy,
  • wskażemy te etapy, podczas których obecność inwestora jest wskazana,
  • opracujemy wszystkie protokoły odbioru etapu, orzucenia etapu oraz wzór notatki,
  • na każdym etapie będziemy gotowi, aby służyć poradą i wszelką konieczną pomocą...
528 kB
przejdź do góry