Oferta

karty produktów


powrót
Przejść do kolejnego etapu,
czyli jak uzyskać pozwolenie na budowę

Wiele osób porównuje proces uzyskiwania pozwolenia na budowę do toru przeszkód, walki z wiatrakami czy nierównego pojedynku. Idąc o krok dalej w tych metaforach dostrzegamy wiele wspólnego z grą komputerową. Podczas wirtualnej rozgrywki trzeba bowiem zdobyć określone przedmioty, bez których nie przejdzie się do kolejnego etapu. Podobnie jest w trakcie przeprawy przez urzędy, aby dokończyć sprawy w jednym okienku i udać się do następnego, musimy najpierw uzyskać właściwe dokumenty.
Wydawcy dołączają do gier poradniki. Niestety, w urzędach często próżno szukać pomocy. Chcąc „przejść do kolejnej planszy”, czyli przybliżyć realizację marzeń o własnym domu, warto skorzystać z pomocy - z przyjemnością udzielimy Państwu wsparcia. Zaczynamy od indywidualnego harmonogramu uzyskiwania pozwolenia na budowę, dzięki któremu możemy odciążyć Państwa w wielu formalnościach.


Zbieranie fantów,
bez czego nie dojdziemy do mety?
 
Zawiązanie akcji, czyli decyzja o warunkach zabudowy

Na początku wielu gier, jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki, pojawia się film, mający dla niej niebagatelne znaczenie. Opowiada bowiem historię, która jest podstawą fabuły. Dzięki temu gracz wie, co ma robić dalej i jaki jest cel zabawy. Podobnie jak z zawiązaniem fabuły gry zapoznajemy się przed jej rozpoczęciem, tak z dokumentem o warunkach zabudowy należy zapoznać się jeszcze przed zakupem projektu gotowego lub rozpoczęciem prac nad projektem indywidualnym. Stanowi on m.in. o dopuszczalnej maksymalnej wysokości i powierzchni budynku, szerokości elewacji frontowej, kącie pochylenia dachu i jego geometrii oraz linii zabudowy od strony ulicy.

 
Wejście do gry, czyli prawo do dysponowania nieruchomością

Dokument, określający prawo do dysponowania nieruchomością, to pierwszy „fant”, jaki muszą Państwo mieć, aby zacząć załatwianie urzędowych spraw. Jest jak klucz, otwierający większość drzwi w grze komputerowej lub jak narzędzie, pozwalające przecierać ścieżki na kolejnych poziomach – bez niego nie ma możliwości kontynuowania rozgrywki. Prawo do dysponowania nieruchomością może wynikać z różnych dokumentów, takich jak prawo własności gruntu, jego wieczystego użytkowania czy zarządu.

 
Każda działka jest inna, czyli adaptacja projektu typowego

Dokument adaptacyjny przypomina te przedmioty z gier komputerowych, które mają wpływ na inne obiekty, zmieniając ich cechy i zastosowanie. Podczas inwestycji budowlanej adaptacją projektu typowego zajmują się uprawnieni do tego architekci. Każdy projekt typowy musi być zaadaptowany – wynika to z faktu, że nie ma dwóch takich samych działek. Projekt powinien być przystosowany do specyfiki nieruchomości, na której będzie realizowany oraz uwzględniać warunki zabudowy.

Pozwolenie na budowę

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i pasję z przyjemnością przeprowadzimy wszelkie czynności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę, sprawami urzędowymi i formalnościami:

  • podczas rozmowy poznamy indywidualne potrzeby i oczekiwania związane z budową domu
  • doradzimy jakie technologie będa najlepiej spełniały oczekiwania i wymagania
  • porównamy dostępne materiały i technologie pod względem ceny, jakości, funkcjonalności, wytrzymałości itp.
  • zaproponujemy korzystne zmiany i alternatywne rozwi ązania
  • pomożemy w składaniu zamówień, skontrolujemy jakość sprzętu i materiałów
  • na każdym etapie będziemy gotowi, aby służyć poradą i wszelką konieczną pomocą...
248 kB
przejdź do góry