Oferta

karty produktów


powrót
Zrobić listę zakupów,
czyli plan finansowy

Wybierając się na zakupy najpierw zastanawiamy się, co jest nam potrzebne, a następnie decydujemy się na odpowiednie produkty. W zależności od własnych preferencji wybieramy albo te, które mają najniższe ceny, albo najlepsze jakościowo. Możemy też zdecydować się na produkty naturalne i ekologiczne. Podobnie jest z budową domu – na początku musimy ustalić, jakie materiały będą niezbędne, a potem wybrać z szerokiej gamy produktów, znajdujących się na sklepowych półkach, te, które są zgodne z naszymi oczekiwaniami. To, co wybierzemy przełoży się na rachunek, jaki będziemy musieli zapłacić. Warto zatem już na samym początku przygotować plan finansowy naszej inwestycji budowlanej, czyli dokonać kalkulacji wszystkich kosztów, aby nie okazało się, że tuż przy samej kasie zabraknie nam pieniędzy.

Garnitur szyty na miarę, czyli projekt indywidualny
"Gdzie się podziały pieniądze?"
Dobry plan wydatków a takie pytania nie padną!
 

Próbując samodzielnie oszacować koszty naszej inwestycji budowlanej mamy przed sobą wiele sprzecznych informacji – co innego mówi nam kosztorys, inaczej przedstawiają się – ciągle zmienne – ceny w hurtowniach, a jeszcze inne informacje otrzymujemy od znajomych, którzy budowę domu mają za sobą. Dzięki planowi finansowemu możemy założyć optymalny budżet, który wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów, a tym samym pozwoli uniknąć rozbieżności.

 

Plan finansowy pozwala poznać realny koszt inwestycji z podziałem na poszczególne etapy prac. Dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji można ustalić niezbędny budżet, poznać tańsze rozwiązania, a w przypadku kredytu zsynchronizować etapy budowy z wypłacanymi transzami z banku. Pozwoli to na uniknięcie ryzyka niedoszacowania inwestycji, a także planowe odbiory poszczególnych stanów budowy.

 

Nie zapomnijmy o ustaleniu priorytetów – ten sam dom można wybudować na wiele różnych sposobów. Warto zastanowić się, co jest dla nas główną kwestią: termin zakończenia inwestycji, jakość, niskie koszty eksploatacji czy też nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. Wszystko to ma ogromny wpływ na budżet, a ponadto daje informacje, gdzie zmniejszyć koszty, a gdzie zwiększyć nakłady.

 

Ważną kwestią jest założenie rezerwy finansowej – budowa domu to poważna inwestycja, podczas której zawsze pojawiają się mniejsze lub większe problemy. Brak gotówki może spowodować przestój na placu budowy. Warto zatem zadbać o to, by nasz budżet był poszerzony o pewien zapas, który pozwoli pokryć nieoczekiwane wydatki, a także zapobiec przerwom w zaplanowanych pracach.

Plan finansowy

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i pasję, z przyjemnością przygotujemy plan finansowy budowy Państwa domu.

  • podczas rozmowy poznamy indywidualne potrzeby i oczekiwania związane z domem,
  • dostosujemy budżet do możliwości finansowych,
  • doradzimy gdzie szukać oszczedności i optymalizacji wydatków,
  • zaproponujemy korzystne zmiany i alternatywne rozwiązania,
  • opracujemy indywidualny plan finansowy i założymy odpowiednie rezerwy,
  • na każdym etapie będziemy gotowi, aby służyć poradą i pomocą...
311 kB
przejdź do góry